Zastosowanie Komputera

Tworzenie muzyki przy pomocy komputerów

ik-multimedia-stomp-ioNiegdyś nie do pomyślenia, dziś na porządku dziennym – wykorzystanie komputerów w tworzeniu muzyki jest bardzo pospolite, wręcz niezastąpione. W dzisiejszym świecie jedna osoba jest w stanie wykonać robotę całej orkiestry właśnie dzięki komputerom. Wszelkiego rodzaju syntezatory, elektroniczne instrumenty to tylko niektóre z wykorzystywanych opcji podczas tworzenia muzyki. Siedząc wygodnie w samolocie, podczas podróży na następny koncert, artysta ma możliwość kreowania kolejnego, nowo powstającego numeru.

Oczywiście całość w późniejszym czasie należy solidnie doszlifować w profesjonalnym studiu, ale tam również wszystko rozgrywa się w oparciu o komputery. Czy to muzyka klasyczna, czy pospolicie nazywana muzyka elektroniczna, każda podlega obróbce i podrasowaniu komputerowemu. Często dziwimy się, dlaczego ten sam utwór tak bardzo różni się podczas grania na żywo, a odtwarzania z płyty w domowym zaciszu. Wszystko jest kwestią obróbki komputerowej, której poddawany jest praktycznie każdy rodzaj muzyki. Komputery zastąpiły także klasyczne płyty winylowe oraz CD, z których korzystają DJ-e. Teraz większość artystów puszcza utwory z komputera, imitując prawdziwe miksowanie na specjalnej płycie opartej na systemie zero-jedynkowym. Jest łatwiej, przyjemniej, a przede wszystkim bardziej efektownie.

read more

Skomputeryzowany przemysł filmowy

multimediaW dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie, aby nagrany film edytować manualnie. Wszystko odgrywa się przy pomocy komputerów, korzystając ze specjalistycznych programów przeznaczonych do obróbki filmowej. Rozwój technologiczny tej gałęzi przemysłu można zaobserwować gołym okiem. Filmy z lat 80. często i gęsto wydają się nam sztuczne a efekty mocno improwizowane. Produkcje powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat zachwycają realizmem i efekciarstwem. Któż nie kojarzy Avatara w trójwymiarowej formie?

Film ten wywołał prawdziwy szok, ukazując tym samym, co tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić, wykorzystując technologię komputerową. Od teraz z ekranu wyłażą nam potwory, wylatują strzały i wystają elementy otoczenia. W tym miejscu można postawić pytanie, jak wyglądałoby dzisiejsze kino, gdyby wraz z czasem nie rozwinęła się technologia? Nadal oglądalibyśmy nieme filmy w wypranych z kolorów telewizorach, miast zachwycać się efektami, które wydają się wręcz nierealne. Wszystko to zasługa komputerów oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy owy sprzęt potrafią w znamienity sposób obsługiwać. Dzięki technologii jesteśmy zasypywani przeróżnej maści filmami, o których wcześniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Nierealne stało się realne, przynajmniej na wielkim ekranie.

read more

Multimedialna nauka

images (43)Pospolite książki odchodzą pomału do lamusa. Zastępowane są one profesjonalnie przygotowanymi programami multimedialnymi, których główną zaletą jest duża interakcja z użytkownikiem. Program sam zaleca nam system, w jakim powinniśmy się uczyć. Przyswajalność takiej wiedzy jest znacznie większa, niż pospolita, pochodząca z wcześniej napisanej książki. Formy wiedzy książkowej w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zmienić, natomiast programy multimedialne mogą dostosować się do naszych potrzeb oraz umiejętności, a tym samym oferują większą wiedzę przy mniejszym nakładzie energii. Nauka z komputerem to rozwijająca się gałąź przemysłu, która w niedługim czasie powinna wyprzeć klasyczną wiedzę książkową. Przeróżne kursy elektroniczne oferowane przez Internet kuszą przystępnością oraz plastycznością. Wiele uniwersytetów zaczyna oferować studia przez Internet, a więc potencjalny ochotnik nie musi fatygować się w konkretne miejsce, aby posiąść pożądaną wiedzę. Wystarczy chęć oraz wolny czas, resztę załatwia za nas komputer oraz Internet. Wiele kursów odbywa się przy wykorzystaniu globalnej sieci, aby dostęp do nich był jak najszerszy, najłatwiejszy. Kusząca propozycja dla każdego, kto w normalnym trybie życia nie ma czasu na przesiadywanie w sali wykładowej i słuchanie przynudzającego instruktora.

read more

Komunikacja bez granic

imagesKomputery osobiste to nie tylko źródło rozrywki czy też przydatnych programów, wykorzystywanych na co dzień w pracy. Komputer to także okno na świat, dzięki wykorzystaniu Internetu jesteśmy w stanie sprawdzić praktycznie każdą informację, pogadać z nieograniczoną ilością osób, zarówno znajomych jak i nieznajomych, poznać nowe persony czy chociażby sprawdzić pogodę na najbliższe godziny. Rodzina, która wyjechała za granicę, nie musi już być dla nas oddalona. Dzięki wszelakim programom typu Gadu-Gadu, Tlen czy AQQ, jesteśmy w stanie pogadać bez żadnych ograniczeń. Komunikacja komputerowa sięga znacznie dalej. Powstaje wiele portali społecznościowych, dzięki którym w szybki i łatwy sposób dowiadujemy się, co słychać u naszych znajomych.

Wieczorną nudę możemy w prosty sposób zamienić w spotkanie z przyjaciółmi dzięki kilku prostym wyrazom wpisanym na Facebooku. Niegdyś utrzymywanie bliskich relacji z ludźmi wymagało wiele wysiłku, dzisiaj wystarczy kilka kliknięć, by zainicjować potencjalne spotkanie, czy po prostu w przyjemny sposób poplotkować. Oczywiście nie można zapominać o prawdziwych relacjach, te stosowane drogą komputerowa nigdy nie zastąpią realnej rozmowy w cztery oczy. Mimo wszystko utrzymywanie kontaktów jest teraz znacznie łatwiejsze, sięgamy znacznie szerzej przy dużo mniejszym nakładzie energii.

read more

Komputery w handlu

images (6)Dzisiejszy handel nie obyłby się bez komputerów. Na wstępie weźmy pod uwagę najprostszy przykład – sklep z kasą fiskalną. Kasa fiskalna to przyrząd wyposażony w procesor, który przelicza pewne dane. W tym przypadku jest to sumowanie cen, obliczanie sumy końcowej, a także gotówki, jaką należy wydać. Wszystko zapisywane jest w pamięci, by później w razie potrzeby mieć do tego wgląd. Ile wysiłku i pracy zaoszczędzane jest dzięki takiemu urządzeniu? Wiele. Nie zapominajmy zatem, iż komputery w bardziej zaawansowanej formie wykorzystywane są w wielu gałęziach handlu. Sporządzanie oraz drukowanie zestawień sprzedaży dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu to tylko jedno z nielicznych zastosować komputera.

Prowadzenie księgowości jakiegoś sklepu, drukowanie pokwitowań, wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Pisząc o handlu, nie sposób nie wspomnieć o elektronicznych zakupach. Nie wychodząc z domu, jesteśmy w stanie zamówić praktycznie każdy przedmiot z dostawą do domu. Szybkie porównywanie cen bez biegania po sklepach, profesjonalna obsługa oraz wsparcie w razie problemów, konkretny opis produktu wraz z jego specyfikacją to tylko nieliczne zalety kupowania przez Internet. Najważniejsza jest jednak wygoda użytkownika, wszak przez cały ten proces znajduje się on w swoim ulubionym miejscu, w domowym zaciszu.

read more

Komputery w bankowości

biuro-umowa-firma_22270790Czasy, w których wpłacane pieniądze kwitowane były wekslem, już dawno odeszły do lamusa. Czy ktokolwiek w dzisiejszym świecie wyobraża sobie opieranie transakcji bankowych jedynie na zapisie papierowym? Wykorzystanie komputerów w tej dziedzinie jest bardzo pomocne, wręcz niezastąpione. Przy pomocy przelewu elektronicznego każdy z nas jest w stanie wykonać operację bankową, nie ruszając się z domowego zacisza. Popijając ulubiony napój, jesteśmy w stanie przelać określoną kwotę na konto znajomego tudzież w prosty sposób uporać się ze wszystkimi opłatami, które na co dzień wymagają od nas stania w długich kolejkach. Oszczędzamy nie tylko czas, ale także cenne pieniądze.

Dzięki komputerom jesteśmy w stanie szybko i bez wysiłku sprawdzić nasz aktualny stan majątkowy. Nie musimy niczego dodawać czy też sumować, komputer zrobi to za nas w bardzo krótkim czasie. Wreszcie, gdyby nie specjalistyczne programy wykorzystywane w systemach bankowych, każda usługa świadczona w takowej placówce trwałaby niewyobrażalnie dłużej, skracając tym samym nasz cenny, wolny czas. Cała bankowość opiera się tylko i wyłącznie na systemach komputerowych i chyba nikt nie wyobraża sobie, aby było inaczej. Dzięki takim udogodnieniom, pieniądze wpłacane o godzinie 13 w Warszawie jesteśmy w stanie odebrać kilka minut później, będąc przykładowo w Los Angeles.

read more